Statystyki Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji

dane za okres od 2010 - 2014. Dane mają mocno przybliżoną lokalizację.

Na mapie przedstawiłem miejsca zdarzeń z policyjnej bazy System Ewidencji Wypadków i Kolizji (Strona z danymi prowadzona przez Karol Mocniak). Są to zdarzenia w których brali udział rowerzyści. Zakres danych ogranicza się do terenu miasta Lublina oraz Świdnika. Są to dane, które wpisuje do karty policjant po zgłoszeniu wypadku lub kolizji. Niestety dane o samym zdarzeniu są czasem mocno niekompletne jak również lokalizacja może być mocno przybliżona (jeżeli munkt wskazuje na budynek to zdarzenie miało miejsce n najbliższej jezdni). Nie udało mi się zaprezentować co najmniej kilkunastu miejsc z powodu braku dokładniejszej lokalizacji ustalenia. Na szczęście od tego roku 2014 jest obowiązek wpisywania współrzędnych GPS - niestety dane pozyskane od policji mają może z 1/3 wpisaną lokalizacje GPS, a ta co jest mocno niedokładna.

Po kliknięciu w znacznik wyświetlą nam się podstawowe informacje. W tytule umieszczony jest numer, który przekieruje nas do rozszerzonych informacji, zamieszczonych w serwisie sewik.pl.

Dane na stronie zostały opracowane na podstawie zrzutu z policyjnego Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji udostępnionego przez Komendę Główną Policji dla sieci Miasta dla Rowerów.

Opis:

Nebieskie kółka są to lokalizacje zbiorcze wypadków w promieniu kilku - kilkudziesięciu metrów (zależy od powiększenia).

Po kliknięciu na nie pokazuje się okienko linkami do pełnych opisów wszystkich zdarzeń z punktu.

Zielone kółka są to lokalizacje pojedyńczych zdarzeń.

Po kliknięciu na nie pokazuje się okienko ze skróconym opisem oraz linkiem do pełnych danych.

Odnośniki:

Uwagi co do działania lub wyglądu kierować na maila kontaktowego.

Poradnik - Statystyki Systemy Ewidencji Wypadków i Kolizji
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013-2019
Odwiedź nas w Google+