Takie testy od wielu lat obowiązują w krajach z większym doświadczeniem i ruchem rowerowym. Tam 12-letnie dzieci potrafią je poprawnie rozwiązać. U nas mamy wychowanie komunikacyjne ale czy wszyscy wiedzą jak się przepisy zmieniają?

Zdjęcie

Ulicami naszych miast jeździ coraz więcej rowerzystów. Czy wszyscy potrafią się bezpiecznie zachować w ruchu drogowym? Czy wszyscy kierowcy samochodów wiedzą, które zachowania rowerzystów są poprawne, a które nie? Ten test powstał z myślą o rowerzystach (ale nie tylko dla nich). Nie sprawdzamy tutaj teoretycznej znajomości przepisów, znaków... Stawiamy każdego potencjalnego rowerzystę w konkretnych sytuacjach i sprawdzamy, czy wie, jak się poprawnie zachować.

Zapraszamy do zabawy. Po każdym pytaniu można od razu zobaczyć poprawną odpowiedź - głównym celem testu jest edukacja. Zwracamy uwagę na to, że od maja 2011 roku obowiązuje tak zwana "rowerowa" nowelizacja Prawa o Ruchu Drogowym, która wprowadziła sporo istotnych zmian, szczególnie dotyczących relacji rowerzysta - kierowca na przejazdach dla rowerów, gdy droga rowerowa krzyżuje się z jezdnią.


Pytań w bazie: {{quiz_base.length}}

Powodzenia!

Zanim rozpoczniesz, prosimy, abyś podał/a nam pewne dane, które pomogą nam w analizie wyników testu. Oczywiście jest to nieobowiązkowe - jeżeli nie chcesz, nie musisz nic podawać.

Pytanie {{index+1}} z {{curret_quiz.length}}:

{{question.text}}

Koniec testu

Całkowity wynik: {{ score() }} / {{ curret_quiz.length }} ({{ (user.score / curret_quiz.length * 100).toFixed(1) }}%)

Czas: {{ hours | twoDigits }} : {{ minutes | twoDigits }} : {{ seconds | twoDigits }}

Odpowiedzi

Pytanie {{index+1}}:

{{question.text}}

{{ errors.first('qn.text') }}


{{ errors.first('qna.correct') }}

{{ errors.first('qna.incorrect' + incorrect_k) }}

{{ errors.first('qna.correct.b') }}

{{ errors.first('qna.correct' + correct_k) }}

{{ errors.first('qna.incorrect' + incorrect_k) }}


{{ errors.first('qna.media') }}

{{ errors.first('qna.media') }}

{{ errors.first('qna.media') }}