Mapa infrastruktury rowerowej Lublina oraz okolic

[PRASA][UM Lublin] Ostatni dzień Kampanii Rowerowy Maj - fotorelacja

 

Środa 31 maja była ostatnim dniem rywalizacji w ramach Kampanii Rowerowy Maj. Uczniowie nie zawiedli, a przed szkołami stały setki rowerów, hulajnóg i deskorolek. Wyniki tegorocznej Kampanii będą ogłoszone 10 czerwca, ale już teraz wiadomo, że pobity został ubiegłoroczny wynik łącznej liczby dojazdów.
 

 

Nagrodą główną w Kampanii jest zadaszony parking rowerowy, ufundowany przez sponsora - LPEC SA. Dla najlepszych klas przewidziano grupowe wyjścia do obiektów sportowych i instytucji kulturalnych. Najlepsi uczniowie w swoich szkołach otrzymają nagrody indywidualne.

W tegorocznej Kampanii oprócz inicjatora akcji Gdańska oraz Lublina biorą udział m.in. Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdynia, Sopot, Tczew, Elbląg, Tychy, Rybnik, Zamość i Włodawa.

Pomysłodawcą Kampanii jest Urząd Miejski w Gdańsku, organizatorem Urząd Miasta Lublin, a partnerem Towarzystwo dla Natury i Człowieka w Lublinie – Porozumienie Rowerowe.

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane w dniu 31 maja.

Autor: UM Lublin
Źródło: UM Lublin
Link: https://lublin.eu/mieszkancy/partycypacja/mobilnosc-aktywna/lublin-rowerowy/kampania-rowerowy-maj/aktualnosci/ostatni-dzien-kampanii-rowerowy-maj-fotorelacja,2,3593,1.html