Mapa infrastruktury rowerowej Lublina oraz okolic

[PRASA][Spotted: Lublin] Lubelski Rower Miejski 2017 startuje w pierwszy dzień wiosnyAlarm24: Uważaj na oszustów! Podszywają się pod pracowników PGE (nagranie)Ukraiński przemytnik papierosów zatrzymany na gorącym uczynkuHandlowali nielegalnymi st

 

 

fot. Dominik Wąsik

Start systemu miejskiej wypożyczalni rowerów w Lublinie zaplanowano na 21 marca. Wtedy na ulice wróci 891 jednośladów i 90 wypożyczalni.

 

Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Opole czy Szczecin – te miasta cieszą się już rowerami miejski od pierwszego dnia marca. Tymczasem lubelski system rowerów miejskich jeszcze ma zimową przerwę.

 

Według umowy podpisanej przez miasto z operatorem, system ma zostać uruchomiony 1 kwietnia. Zapis w umowie pozwala miastu wydanie polecenia wcześniejszego startu systemu.

 

– Lubelski Rower Miejski ponownie pojawi się na ulicach Lublina w pierwszy dzień wiosny, tj. 21 marca, o co wystąpiliśmy już do operatora systemu – informuje Aleksander Wiącek, Asystent Prezydenta Lublina ds. polityki rowerowej.

 

Przypomnijmy, że tego dnia system był uruchamiany po zimowej przerwie w dwóch poprzednich latach, czyli w 2015 i 2016 roku.

 

Podczas bieżącego sezonu na ulice wyjadą te same rowery, które jesienią schowano do magazynu. – Rowery zostały poddane konserwacji. Nie planujemy zmian w zakresie liczby stacji i rowerów, a także cennika – dodaje Wiącek. W dalszym ciągu pierwsze 20 min. pozostaje bezpłatne.

 

Na swoje miejsce powróci stacja rowerowa przeniesiona czasowo z ul. Szczerbowskiego na ul. Głęboką (po zakończeniu budowy ul. Muzycznej), natomiast stacja zlokalizowana na Placu Litewskim będzie ponownie dostępna pod koniec kwietnia lub na początku maja.

 

Rower miejski zakończył poprzedni sezon wynikiem ponad 850 tys. wypożyczeń i około 65 tys. zarejestrowanych użytkowników.

 

Autor: Spotted: Lublin
Źródło: Spotted: Lublin
Link: http://spottedlublin.pl/lubelski-rower-miejski-2017-startuje-w-pierwszy-dzien-wiosny/