Mapa infrastruktury rowerowej Lublina oraz okolic

[PRASA][Spotted: Lublin] Kradzieże i brak stojaków. Na to najczęściej narzekają rowerzyści w Polsce

Największym problemem cyklistów jest brak stojaków rowerowych. Dużym zmartwieniem są także kradzieże rowerów. Jest więcej ścieżek, brakuje parkingów.
Trwa największe w Polsce badanie opinii rowerzystów, które towarzyszy kampanii „Kręć Kilometry”. Ankietę wypełniło już ponad 20 tysięcy rowerzystów. Wyniki pokazują różnice w opiniach pomiędzy poszczególnymi województwami, ale wszystkich łączy potrzeba poprawy infrastruktury rowerowej.

– W ramach oceny warunków jazdy rowerem, badani najlepiej ocenili sygnalizacje świetlne i oznakowania dróg w swoich miastach. Zdecydowanie najwięcej zastrzeżeń rowerzyści mają do parkingów rowerowych i stojaków – mówi dr Andrzej Siatkowski z Centrum Badań Stosowanych.

Kradzieże rowerów w miastach Jedna trzecia polskich rowerzystów przyznaje, że kradzieże rowerów i wyposażenia rowerowego są poważnym problemem na ich osiedlu, ulicy czy w sąsiedztwie domu.

– Relatywnie najczęściej na problem kradzieży rowerów i wyposażenia rowerowego uskarżają się mieszkańcy dużych miast. Blisko 36% tej kategorii respondentów zwraca uwagę na takie zagrożenie. Co ciekawe, ten wskaźnik jest ponad dwukrotnie niższy wśród ankietowanych mieszkających na terenach wiejskich, bo tylko 17% z nich przyznaje, że kradzieże rowerów stanowią problem w okolicy ich miejsca zamieszkania – dodaje.

To największe tego typu badanie w Polsce, organizowane przez Fundację Allegro All For Planet, które w sposób kompleksowy pozwoli poznać środowisko rowerowe, potrzeby cyklistów, a także mocne i słabe punkty infrastruktury rowerowej polskich miast. Cały czas można wziąć udział w ankiecie, która dostępna jest na stronie: http://kreckilometry.pl/badanie.

A na co mogą rowerzyście narzekać w Lublinie? Czekamy na komentarze.
Cytowanie całego artykułu za zgodą wydawcy.

Autor: Spotted: Lublin
Źródło: Spotted: Lublin
Link: http://spottedlublin.pl/kradzieze-i-brak-stojakow-na-to-najczesciej-narzekaja-rowerzysci-w-polsce/