Mapa infrastruktury rowerowej Lublina oraz okolic

[PRASA][Spotted: Lublin] Ścieżka rowerowa nad zalewem Zemborzyckim. Kończą tzw. ring

Do jesieni ma powstać 1400-metrowy odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Osmolickiej. Dzięki temu będziemy mogli w całości objechać zalew Zemborzycki dookoła.
Trwają pracę nad ostatnim odcinkiem ścieżki rowerowej wokół zalewu Zemborzyckiego. Chodzi o trasę rowerową wzdłuż ul. Osmolickiej, od pętli autobusowej do ul. Cienistej. Po jego zakończeniu będziemy mogli w całości objechać zalew po ścieżce rowerowej.

Zabrakło 1400 metrów Ratusz od 3 lat obiecywał dokończenie brakującego fragmentu tzw. ringu rowerowego wokół zalewu. Brakowało tylko 1400-metrowego odcinka, by dokończyć połączenie wokół zalewu.

Ostatnia prosta Wykonawca rozpoczął prace w rejonie pętli komunikacji miejskiej i przesuwa się z nimi, wzdłuż ul. Osmolickiej, w kierunku ul. Cienistej.

Na pierwszym odcinku wykonawca już ułożył stabilizację. Droga rowerowa, która domknie ring wokół Zalewu Zemborzyckiego budowana jest w technologii takiej samej jak drogi dla samochodów. Konstrukcja jej nawierzchni będzie się więc składała z trzech warstw bitumicznych. Kilkaset metrów ścieżki posiada już betonowe obrzeża, które dokładnie obrazują jej przebieg. Cała będzie mieć ponad kilometr długości(fot. UM Lublin)
Cytowanie całego artykułu za zgodą wydawcy.

Autor: Spotted: Lublin
Źródło: Spotted: Lublin
Link: http://spottedlublin.pl/sciezka-rowerowa-nad-zalewem-zemborzyckim-koncza-tzw-ring/Po wielu latach oczekiwań, ruszyły prace związane z dokończeniem drogi dla rowerzystów biegnącej wokół Zalewu Zemborzyckiego. Brakujący odcinek ma być gotowy za dwa miesiące.
 

Pod koniec października ma być gotowa droga rowerowa jaka właśnie p
Możliwość cytowania tylko 5% treści reszta na stronie wydawcy.

Autor: Lublin 112
Źródło: Lublin 112
Link: http://www.lublin112.pl/miesiace-droga-dla-rowerow-wokol-zalewu-zemborzyckiego-bedzie-gotowa-trwa-budowa-brakujacego-odcinka-zdjecia/