Mapa infrastruktury rowerowej Lublina oraz okolic

[GDDKiA] Rowerami nowym wjazdem do Lublina

To jedyna okazja by przejechać się rowerem po przedłużeniu al. Solidarności i odcinku drogi ekspresowej S17 pomiędzy węzłami Lublin Sławinek i Jastków. Urząd Miasta Lublin oraz lubelski oddział GDDKiA zapraszają w niedzielę 21 września na wycieczkę rowerami po nowym odcinku drogi. Kilka dni później trasa zostanie oddana do użytku.
Na objazd nowego wjazdu do Lublina wyruszymy o godz. 13 z ronda na węźle Sławin położonego obok nowego wiaduktu na al. Warszawskiej. Dojazd na start będzie możliwy poprzez łącznicę od strony Skansenu, gdzie nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwać będzie osoba kierująca ruchem pojazdów. Ci którzy chcą dojechać w pobliże startu samochodami mogą zaparkować na wiadukcie (wjazd od strony ronda Honorowych Krwiodawców, wyjazd w kierunku ul. Zbożowej) i przesiąść na rower. Osoby nie posiadające rowerów mogą skorzystać z usług firmy NextBike, operatora Lubelskiego Roweru Miejskiego (po wcześniejszym zgłoszeniu mailem takiej potrzeby).
Do pokonania trasa o długości ok. 27 km. Rowerzyści będą korzystać z jezdni prowadzącej w kierunku Warszawy. Pierwsze blisko 6 km to łącznik do węzła Lublin Sławinek a dalej wjedziemy na odcinek drogi ekspresowej S17. W połowie dystansu dotrzemy do węzła Jastków gdzie zawrócimy w drogę powrotną. Wycieczka w relaksowym tempie potrwa ok 3 godz.
GDDKiA (Czytaj Więcej)