Mapa infrastruktury rowerowej Lublina oraz okolic

[PRASA][Spotted: Lublin] Pierwsza w Lublinie bezpłatna wypożyczalnia roweru towarowego „biblio bike”

Pierwsza społeczna wypożyczalnia rowerów towarowych rusza w Lublinie. Mieści się przy bibliotece Biblio przy ul. Szaserów.
Biblio bike to pierwszy w Lublinie rower towarowy

Wypożyczalnia jest wspólną inicjatywą Porozumienia Rowerowego – Towarzystwa dla Natury i Człowieka oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Jak mówi Michał Wolny z Porozumienia Rowerowego, rower transportowy jest świetną alternatywą do przewożenia średniej wielkości ładunków po mieście bez konieczności korzystania z auta. Jest on również przyjemną formą rodzinnego spędzania wolnego czasu.

Rower cargo holenderskiej marki Babboe Big, zwany też roboczo „Biblio bike” pozwala na przewożenie towarów lub np. dzieci w skrzyni ładunkowej z przodu roweru. Dopuszczalna masa ładunku wynosi 100 kg. Dla dzieci przeznaczone są specjalne ławeczki z pasami punktowymi, można też w rowerze zamontować własny fotelik na bagażniku.

Wypożyczalnia startuje na razie z jednym środkiem transportu, ale planowany jest jej rozwój o kolejne pojazdy. Wypożyczalnia startuje w piątek.

Jak działa wypożyczalnia? Rower jest udostępniany wszystkim czytelnikom i czytelniczkom Miejskiej Biblioteki Publicznej nieodpłatnie w ściśle wyznaczonym czasie, w BIBLIO przy ul. Szaserów. Proces wypożyczania wygląda następująco: Należy wypełnić na stronie cargo.lublinrowerem.pl formularz kontaktowy z rezerwacją, podać datę i czas wypożyczenia (nie może przekraczać 24 godz.) oraz opis trasy.

Po otrzymaniu maila zwrotnego z informacją o dokonaniu rezerwacji wystarczy zgłosić się do BIBLIO, gdzie po okazaniu dokumentu tożsamości oraz karty bibliotecznej i podpisaniu protokołu wypożyczenia, będzie można odebrać rower.

Szczegółowe warunki wypożyczenia zostały sprecyzowane w regulaminie, który – wraz z protokołem – jest dostępny na stronie cargo.lublinrowerem.pl
Cytowanie całego artykułu za zgodą wydawcy.

Autor: Spotted: Lublin
Źródło: Spotted: Lublin
Link: http://spottedlublin.pl/pierwsza-w-lublinie-bezplatna-wypozyczalnia-roweru-towarowego-biblio-bike/