Mapa infrastruktury rowerowej Lublina oraz okolic

[PRASA][Spotted: Lublin] Masa Krytyczna w Lublinie. Razem dla lepszego połączenia Lublina i Świdnika

Lublin i Świdnik połączył wspólny system Lubelskiego Roweru Miejskiego, jednak wciąż nie ma dogodnego połączenia rowerowego pomiędzy miastami. Rowerzyści przypomną o konieczności rowerowego połączenia obu miast.
W ostatni piątek miesiąca o godzinie 18:00 z Placu Teatralnego w Lublinie oraz Placu Konstytucji 3 Maja w Świdniku, jednocześnie wyruszą Lubelska i Świdnicka Masa Krytyczna.

Rowerzyści zwracają uwagę, że choć Lublin i Świdnik połączył wspólny system Lubelskiego Roweru Miejskiego to wciąż nie ma dogodnego połączenia rowerowego pomiędzy tymi miastami.

– Najkrótszą i najmniej ruchliwą drogą jest ulica Dworcowa w Świdniku. Niestety jej stan nie sprzyja bezpiecznej jeździe rowerem. Ulica jest dziurawa jak szwajcarski ser, zalegają na niej luźne kamienie oraz gruz, a po deszczu pojawia się błoto i tworzą się głębokie kałuże. – informują organizatorzy – Fatalny stan Dworcowej to nie tylko problem rowerzystów podróżujących pomiędzy miastami. To także ogromne utrudnienie dla mieszkańców ul. Brzegowej, leżącej w granicach administracyjnych Świdnika. Ci, aby dostać się do centrum swojego miasta muszą jechać przez Lublin.

http://youtube.com/watch?v=I_ywXrNbhM4?feature=oembed

Trasa przejazdu Planowana trasa przejazdu z Lublina to Plac Teatralny – Al. Racławickie – Lipowa – Piłsudskiego – Zygmuntowskie – Fabryczna – Droga Męczenników Majdanka – Doświadczalna – Vetterów – Felin. Grupa za Świdnika przejedzie trasą Plac Konstytucji 3 Maja – Wyszyńskiego – Racławicka – Al. Lotników Polskich – Struga – Dworcowa – Brzegowa.

Obie grupy spotkają się w rejonie skrzyżowania ulic Felin, Rataja oraz Brzegowej. Następnie, wspólnie udadzą się pod Lubelski Ratusz trasą Rataja – Grygowej – Dekutowskiego – Droga Męczenników Majdanka – Unii Lubelskiej – Zamojska – Wyszyńskiego – Królewska – Plac Łokietka.
Cytowanie całego artykułu za zgodą wydawcy.

Autor: Spotted: Lublin
Źródło: Spotted: Lublin
Link: http://spottedlublin.pl/masa-krytyczna-w-lublinie-razem-dla-lepszego-polaczenia-lublina-i-swidnika/