Mapa infrastruktury rowerowej Lublina oraz okolic

[PRASA][Miasto Lubln] Drukuj stronę do PDF Drukuj stronę Przetarg na domknięcie pętli rowerowej wokół Zalewu Zembrzyckiego ogłoszony

Zarząd Dróg i Mostów ogłosił przetarg na budowę brakującego odcinka drogi rowerowej wzdłuż ul. Osmolickiej, który domknie około 12 km pętlę rowerową wokół Zalewu Zemborzyckiego. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca października br.
W ramach inwestycji planowane jest wykonanie dwukierunkowej drogi rowerowej o długości 1,23 km i szerokości 2,5 m z nawierzchni bitumicznej. Będzie to kolejna droga rowerowa zaprojektowana w mocniejszej konstrukcji 3 + 3 cm, tj. warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego.

Nowa trasa połączy asfaltowy odcinek drogi rowerowej wykonany kilka lat temu wzdłuż ul. Osmolickiej oraz odcinek ziemny zaczynający się przy pętli ZTM i biegnący w stronę Słonecznego Wrotkowa.
Cytowanie całego artykułu za zgodą wydawcy.

Autor: Miasto Lubln
Źródło: Miasto Lubln
Link: http://lublin.eu/lublin/komunikacja/lublin-rowerowy/aktualnosci/przetarg-na-domkniecie-petli-rowerowej-wokol-zalewu-zembrzyckiego-ogloszony,21,2987,1.html