Mapa infrastruktury rowerowej Lublina oraz okolic

[PRASA][Spotted: Lublin] „Piknik na dwóch kółkach” – Niedzielne atrakcje w Atrium Felicity

W Galerii Atrium Felicity przy al. W.Witosa, odbędzie się akcja profilaktyczna u201ePiknik na dwóch kółkachu201d. Celem akcji jest edukacja uczestników ruchu drogowego na tle bezpiecznego poruszania się po drogach na rowerze, motorowerze czy motocyklu.
Impreza rozpoczyna się o godzinie 10.00 w niedzielę 24 kwietnia. Przewidziane są liczne atrakcje, między innymi szkolenia dla rowerzystów, konkursy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pokazy akrobacji na motocyklu. Projekt uświetnią akrobacje rowerowe mistrza i rekordzisty świata Krystiana Herby.

Akcja zostanie poprowadzona przez policjantów z KPW w Lublinie. Przeprowadzą oni też konkursy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i rowerowy tor przeszkód. Dla uczestników imprezy przewidziano pokaz policyjnego sprzętu i tresury psa służbowego.

Przypominamy o darmowym znakowaniu rowerów przez policję. Aby oznakować rower wystarczy mieć dokument tożsamości oraz dowód zakupu towaru. Właśnie rozpoczyna się okres pierwszych rowerowych przejażdżek. Sezon ten wiąże się niestety także z kradzieżami jednośladów. Cykliści powinni więc pamiętać o odpowiednim zabezpieczaniu swoich rowerów.

 Materiały organizatora 
Cytowanie całego artykułu za zgodą wydawcy.

Autor: Spotted: Lublin
Źródło: Spotted: Lublin
Link: http://spottedlublin.pl/piknik-na-dwoch-kolkach-niedzielne-atrakcje-w-atrium-felicity/