Mapa infrastruktury rowerowej Lublina oraz okolic

[PRASA][Spotted: Lublin] Ułatwienie przejazdu rowerem przez Park Ludowy

Ścieżka rowerowa wzdłuż Bystrzycy na wysokości ulicy Muzycznej jest zamknięta dla rowerzystów. Miasto postanowiło w związku z tym zrobić kilka udogodnień dla rowerzystów w Parku Ludowym.
Park Ludowy | fot. Dominik Wąsik

Chodzi o wykonanie prac mających na celu ułatwienie przejazdu rowerem przez Park Ludowy, skracające drogę osobom jadącym z rejon ul. Piłsudskiego/MPWiK w kierunku ul. Krochmalnej i Zalewu Zemborzyckiego.

– Wprawdzie ścieżka rowerowa nad Bystrzycą jest zamknięta w okolicy ulicy Muzycznej, ale zrobiliśmy kilka udogodnień dla rowerzystów w Parku Ludowym. Teraz będzie łatwiej dojechać nad Zalew ZemborzyckiPo konsultacjach ze środowiskiem rowerowym wykonane zostały podjazdy od strony ul. Piłsudskiego i Lubelskiego Lipca 80, które pozwolą na wygodny zjazd i wyjazd rowerem do i z Parku Ludowego i ominięcie rejonu robót związanych z budową mostu na Bystrzycy w ciągu ul. Muzycznej.

Istniejący zjazd na schodach od ul. Piłsudskiego do Parku Ludowego został wyremontowany, a po drugiej stronie powstał zupełnie nowy o szerokości 1 m, dla rowerzystów wyjeżdżających z Parku. W rejonie skrzyżowania ul. Lubelskiego Lipca 80 i ul. Stadionowej z materiału staro użytecznego wykonany został podjazd z Parku do istniejącej drogi rowerowej biegnącej na skarpie.

Nowe połączenie przez Park Ludowy będzie miało długość ok. 860 m, z czego ok. 500 m z nawierzchni asfaltowej iok. 360 m ziemno-trawiastej, wobec ok. 1,3 km dla istniejącego oznakowanego objazdu wzdłuż ul. Lubelskiego Lipca 80 i al. Piłsudskiego.

1 z 3
Cytowanie całego artykułu za zgodą wydawcy.

Autor: Spotted: Lublin
Źródło: Spotted: Lublin
Link: http://spottedlublin.pl/ulatwienie-przejazdu-rowerem-przez-park-ludowy/