Mapa infrastruktury rowerowej Lublina oraz okolic

Prezentacja, „Społeczny raport z audytu polityki rowerowej Lublina”

Dużo się mówi, za mało robi. Znamy wyniki najnowszego audytu polityki rowerowej dla Lublina. Rezultaty tej polityki, jak się okazuje, nie są zadowalające.
 - W szkolnej skali
Możliwość cytowania tylko 5% treści reszta na stronie wydawcy.

Autor: Radio Lublin
Źródło: Radio Lublin
Link: http://moje.radio.lublin.pl/lublin-rowerzysci-wystawili-ratuszowi-ocene-mierna.htmlWysokie krawężniki, nietrwała nawierzchnia, brak zespołu osób odpowiedzialnych za projekt. Audyt wystawił miastu 'dwójkę' za politykę rowerową.
Dziś poznaliśmy raport o stanie tras rowerowych
Możliwość cytowania tylko 5% treści reszta na stronie wydawcy.

Autor: Radio Centrum
Źródło: Radio Centrum
Link: http://centrum.fm/polityka-rowerowa-lublina-oceniona-na-dwojke/Dzisiaj o 11:00 w Pałacu Parysów odbyła się prezentacja „Społeczny raport z audytu polityki rowerowej Lublina” wykonanego w tym roku przez nas, który powstał w 10 miastach Polski (Kraków, Łódź, Warszawa, Szczecin, Lublin, Poznań, Radom, Olsztyn, Toruń i Bydgoszcz).

Projekt koordynowany jest przez Wrocławską Inicjatywę Rowerową. Audyt w Lublinie przeprowadziło Porozumienie Rowerowe działające w ramach Towarzystwa dla Natury i Człowieka. Raport jest częścią projektu „Rowerowa sieć partycypacji społecznej w polityce transportowej” współfinansowanego z Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji oraz z Gminy Wrocław .


Celem projektu jest stworzenie raportu na podstawie którego zostaną porównane miasta Polski biorące udział w projekcie. Każde miasto ma swoją specyfikę zarówno geograficzną, społeczną, mieszkaniową, rynku pracy, urzędową, infrastrukturalną, oświatową. Raport jest narzędziem które daje możliwość porównywania na jednej płaszczyźnie tych zagadnień oraz wyciągnięcie wniosków zarówno dla konkretnego miasta (rekomendacje działań) jak i dla całej Polski jakie należy podjąć odgórne działania w celu poprawy tego stanu.

Sam raport można znaleźć pod linkiem: http://mirl.info.pl/s/audyt_polityki