Mapa infrastruktury rowerowej Lublina oraz okolic

[PRASA][Spotted: Lublin] Lubelski Rower Miejski: 300 tysięcy wypożyczeń, każde co 37 sekund

Tegoroczny sezon trwa już 4 miesiące, a Lubelski Rower Miejski ma już ponad 300 tysięcy wypożyczeń. Operator podaje, że nasze rowery miejskie są wypożyczane co 37 sekund z dostępnych 41 stacji. 300-tysięczne wypożyczenie miało miejsce we wtorek 28 lipca na chwilę przed godziną 18.00. Użytkowniczka przejechała z Romera na Plac Wolności.
Operator systemu Lubelski Rower Miejski, firma Nextbike Polska, 300-tysięczne wypożyczenie odnotowała we wtorek 28 lipca przed godziną 18:00. Użytkowniczka sięgnęła po rower na stacji „ul. Romera”, by po niecałych 30 minutach oddać go w lokalizacji „Plac Wolności”.

Od chwili inauguracji sezonu rowerowego (21 marca) w Lublinie jednoślady były wynajmowane już ponad 300 tysięcy razy. Daje to średnią na poziomie ok. 2330 wynajmów dziennie. Dla porównania – w ubiegłym roku było to ok. 1762 wypożyczeń każdego dnia! W bieżącym sezonie został ustanowiony także nowy dzienny rekord wynajmów. W 2014 roku wynosił on 3 647, natomiast w tym sezonie to aż 4 587 wynajmów w ciągu jednej doby!

– W tym roku w Lublinie rowery miejskie po raz pierwszy są dostępne przez cały, pełny sezon i widać, jak bardzo mieszkańcy cenią sobie ten ekologiczny, tani i zdrowy środek transportu. Z satysfakcją obserwujemy nie tylko rosnącą liczbę wypożyczeń, ale również przyrost nowych użytkowników, którzy chcą sprawdzić, w czym leży fenomen miejskiej sieci wypożyczalni. Takich osób w tym sezonie jest ponad 16 tysięcy – co jest trzecim najlepszym wynikiem w Polsce, po Warszawie i Wrocławiu, dysponujących znacznie większymi systemami – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Dokładna liczba rejestracji nowych użytkowników na przestrzeni ostatnich czterech miesięcy to 16 253, dzięki czemu w chwili obecnej mamy aż 38 553 osób, korzystających z sieci rowerów miejskich w Lublinie. Średni czas pojedynczego wypożyczenia w tym sezonie to ok. 21 minut. Najaktywniejszy użytkownik w sezonie 2015 wynajmował rowery już 612 razy, co daje średnią prawie 5 wypożyczeń dziennie!

Najpopularniejsze stacje wypożyczeń:

ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska

ul. Zana / ZUS

ul. Krakowskie Przedmieście/ul. Krótka

ul. Radziszewskiego / ul. Akademicka

Al. Tysiąclecia / Plac Zamkowy

Najpopularniejsze stacje zwrotów:

ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska

ul. Zana / ZUS

Al. Tysiąclecia / Plac Zamkowy

ul. Krakowskie Przedmieście/ul. Krótka

ul. Radziszewskiego / ul. Akademicka

Najpopularniejsze trasy:

ul. Zana / ZUS – ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska

ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska – ul. Zana / ZUS

ul. Czwartaków / DS Helios UMCS – ul. Krakowskie Przedmieście/ul. Krótka

Al. Tysiąclecia / Plac Zamkowy – ul. Zamojska / Stary most

ul. Krakowskie Przedmieście/ul. Krótka – ul. Czwartaków / DS Helios UMCS
Cytowanie całego artykułu za zgodą wydawcy.

Autor: Redakcja
Źródło: Spotted: Lublin
Link: http://www.spottedlublin.pl/wiadomosci/zmiasta/lubelski-rower-miejski-300-tysiecy-wypozyczen-kazde-co-37-sekund/