Mapa infrastruktury rowerowej Lublina oraz okolic

[PRASA][www.swidnik.pl] Szansa na „schetynówkę”

Lubelski Urząd Wojewódzki przedstawił wstępną listę rankingową samorządów zakwalifikowanych do otrzymania dofinansowania w ramach tzw. „schetynówek". Znajduje się na niej świdnicki projekt.
Projekt dotyczący przebudowy ulicy Kopernika zajmuje w rankingu wysoką, 17. pozycję. Spośród ponad 100 wniosków tylko nieco ponad 30 może liczyć na dofinansowanie.
- O szansach na dofinansowanie mówimy z pewną dozą ostrożności, ponieważ nie ma jeszcze podpisanej umowy – mówi Andrzej Radek, zastępca burmistrza do spraw komunalnych i inwestycji.
W ramach modernizacji, blisko półkilometrowy odcinek drogi (od. ul. Niepodległości do ul. Racławickiej), ma zostać gruntownie przebudowany. W miejsce wysłużonego asfaltu pojawi się kostka brukowa. Powstanie również nowa kanalizacja deszczowa.
- Przy projektowaniu zwróciliśmy szczególną uwagę na postulaty, które zgłaszali mieszkańcy. Na pewno powstanie więcej miejsc parkingowych, zadbamy też o poprawę bezpieczeństwa uczniów uczęszczających do pobliskich szkół - zapewnia Artur Soboń, sekretarz miasta.
Dofinansowanie z programu tzw. „schetynówek" może wynieść ponad 1,5 mln zł. Według zapowiedzi, przetarg na remont ulicy ma być ogłoszony w tym roku, być może jeszcze w listopadzie.
www.swidnik.pl (Czytaj Więcej)
Postulatem było i jest wybudowanie odcinka drogi rowerowej łączącej ulicy Niepodległości i Racławicka o nawierzchni asfaltowej.
Tymczasem Urząd zapowiada kostkę.
Amerykańscy naukowcy twierdzą że technika budowy nawierzchni asfaltowej na drogach rowerowych nie dotarła do Świdnika z odległych krain (Lublina). Wiele się o tej technice mówi zza kulisami, jednak ciągle jest opór przed podjęciem decyzji....

FACEBOOK ŚMK