Mapa infrastruktury rowerowej Lublina oraz okolic

W Lublinie mają powstać nowe trasy dla rowerzystów

W Lublinie mają powstać nowe trasy dla rowerzystów. Do 3 września cykliści mogą zgłaszać propozycje budowy nowych dróg rowerowych. Mapa dodatkowych połączeń ma być gotowa w październiku. - Chcemy zwiększyć udział rowerzystów w systemie transportu publicznego. A to nie będzie możliwe bez rozwoju tras rowerowych - tłumaczył dziś Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

Ruszyły właśnie konsultacje z cyklistami w tej sprawie. Każdy może zgłosić, gdzie powinny powstać nowe połączenia rowerowe. - Zależy nam na spójnym systemie, łączącym w skali miasta najważniejsze miejsca: osiedla mieszkaniowe, szkoły, uczelnie, obiekty kultury, centra handlowe - wyliczał Kieliszek. Na koniec tego roku w Lublinie ma być ponad 100 kilometrów dróg rowerowych. To jednak nie przekłada się na komfort jazdy. Między poszczególnymi odcinkami tras często nie ma połączeń. Tak jest np. z przejazdem między Czechowem a LSM. - Ścieżka na ul. Filaretów urywa się przy ul. Głębokiej. Później jest "dziura" wzdłuż ul. Sowińskiego, a rowerzyści znowu mają ścieżkę dopiero na ul. Poniatowskiego - opisywał Aleksander Wiącek z Porozumienia Rowerowego. Tras rowerowych nie ma też w centrum Lublina. Wstępna mapa nowych połączeń powinna być gotowa w październiku.


Zgłoszenia z propozycjami nowych tras należy przesyłać na adres: biuro@transeko.pl. Będzie je można też przedstawić na spotkaniu, które odbędzie się w ratuszu 27 sierpnia o godz. 15.

Kurier Lubelski