Mapa infrastruktury rowerowej Lublina oraz okolic

Przewóz roweru Komunikacja MiejskąREGULAMIN PRZEWOZU OSÓB I RZECZY ŚRODKAMI LOKALNEGO TRANSPORTU ZBIOROWEGO WYKONYWANEGO NA ZLECENIE ZARZĄDU TRANSPORTU MIEJSKIEGO W LUBLINIE.
Obowiązuje od dnia 19 września 2013r.

V. PRAWA I OBOWIĄZKI PASAŻERA

§ 6.10b

dozwolony jest przewóz roweru pod warunkiem umieszczenia go tak w pojeździe, aby nie powodował zagrożenia zdrowia innych pasażerów, uszkodzenia pojazdu i nie zagrażał bezpieczeństwu ruchu. Pasażer ponosi pełną odpowiedzialność za wszelkie szkody i zanieczyszczenia powstałe wskutek przewozu roweru,

Cytowany powyżej zapis w regulaminie ZTM uprawnia do przewożenia roweru KM na odpowiedzialność pasażera. Ponadto przewóz jest darmowy.

W godzinach szczytu lub na liniach bardzo obłożonych raczej nie jest możliwe skorzystanie z dobrodziejstwa tej usługi. Ale w godzinach wieczornych lub nocnych oraz na liniach z małą ilością pasażerów stanowi to przydatną alternatywe w razie uszkodzenia roweru, złej pogody lub powrocie do domu po wycieczce.

Z racji kultury należy zwrócić też uwagę na to aby rower nie był zbyt brudny (np. ubłocony). Nikt nie lubi jeździć brudną KM.