MIRL; Aktulaności i wydarzenia rowerowe z Lublina i okolic http://mirl.info.pl Aktulaności i wydarzenia rowerowe z Lublina i okolic, w tym informacje prasowe czy z facebooka, itp. Wed, 24 May 2017 07:56:57 +0200 60 rower infrastruktura rowerowa Lublin rower myjka ciśnieniowa wypożyczalnie rowerowe sklepy rowerowe serwis rowerowe stojaki rowerowe parkingi rowerowe drogi rowerowe kontraruch rowerowy kontrapas rowerowy pas dla rowerów DDR DDRiP PDR Budżet Obywatelski mapa wydarzenia aktualności pl Mapa infrastruktury rowerowej i około rowerowej Lublina i okolic http://mirl.info.pl http://mirl.info.pl/img/logo-70x70.png <![CDATA[Europejski Piknik Rowerowy 2017, Nasutów]]> http://mirl.info.pl/?tab=tab10&id_news=830&utm_source=RSS_830&utm_medium=RSS&utm_campaign=FEED_NEWS

Chcesz na sportowo oraz rodzinnie świętować Dzień Europy? 
Lubisz wycieczki rowerowe w pięknej okolicy?
Lubisz, gdy wokoło dzieje się coś ciekawego?

Jeśli tak, to zapraszamy na Europejski Piknik Rowerowy, który odbędzie się w sobotę w dniu 13 maja 2017 r. w Nasutowie pod Lublinem. 
W programie tegorocznej imprezy przewidziano następujące atrakcje:
• przejażdżka wozami po Kozłowieckim Parku Krajobrazowym
• przejażdżki konne
• warsztaty historyczne
• pokaz kowalstwa historycznego
• gry i zabawy dla całej rodziny
• kącik malucha (malowanie twarzy, gry i zabawy animacyjne)
• poczęstunek (bigos nasutowski, kiełbaski i kaszanka z grilla)
• znakowanie rowerów (wymagane jest posiadanie umowy kupna-sprzedaży roweru)
W tym roku uczestnicy wyruszą jednocześnie z dwóch miejsc: spod Galerii Olimp w Lublinie (Aleja Spółdzielczości Pracy, zbiórka na parkingu w wyznaczonej strefie), oraz spod Placu przed Urzędem Miasta w Lubartowie.

Obydwie grupy wyruszą ok. godz. 10 i pod opieką doświadczonych rowerzystów ze Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin” oraz Miejskiego Koła Turystyki Rowerowej z Lubartowa przejadą do Nasutowa. Wybrane trasy przejazdu o dystansie około 15 kilometrów są komfortowe i dostosowane do możliwości zarówno dzieci jak i dorosłych. Po zakończonym Pikniku uczestnicy wrócą do Lublina i Lubartowa również w zorganizowanych grupach i pod opieką doświadczonych rowerzystów.

Do uczestnictwa w Pikniku zapraszamy oczywiście nie tylko rowerzystów! 
Do Nasutowa można przyjechać również samochodem i skorzystać z atrakcji podczas Pikniku! Początek przewidujemy ok. godziny 12.00.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w Pikniku prosimy o wypełnienie formularza online,

http://serwer1540634.home.pl/machform/view.php?id=29610

]]>
Wed, 10 May 2017 00:00:00 +0200 Mapa infrastruktury rowerowej i około rowerowej Lublina i okolic http://mirl.info.pl/?tab=tab10&id_news=830&utm_source=RSS_830&utm_medium=RSS&utm_campaign=FEED_NEWS aktualności wydarzenia
<![CDATA[[Projekt][Głosowanie] CYKEL LUBLIN - ROWER DLA LUBLINA]]> http://mirl.info.pl/?tab=tab10&id_news=829&utm_source=RSS_829&utm_medium=RSS&utm_campaign=FEED_NEWS


W ramach otwarcia IKEA w Lublinie uruchomiono program "IKEA Po Sąsiedzku". W ramach programu Miejscy Aktywiści zgłaszali swoje projekty.
 
Jednym z projektów był "CYKEL LUBLIN - ROWER DLA LUBLINA".
 
Pomysł zakłada: 
- zajęcia teoretyczny i warsztaty praktyczne z bezpiecznej jazdy rowerem dla klas czwartych z szkół podstawowych
- warsztaty z bezpiecznej jazdy rowerem dla mieszkańców wraz z kompletem oświetlenia oraz odblaskami dla uczestników
- różne materiały edukacyjne dla uczniów i mieszkańców
- powiększenie społecznej wypożyczalni rowerów transportowych
- stojaki dla szkół podstawowych
- 4 stacje naprawy rowerów.
 
Zapraszam do głosowania.
 
#lublinnarowerze #IKEA #Lublin #edukacja #rower #bike #cargobike #stojak
 
Więcej na: http://lublinrowerem.pl/ikea_opis
Głosowanie: http://lublinrowerem.pl/ikea

]]>
Sat, 01 Apr 2017 00:00:00 +0200 Mapa infrastruktury rowerowej i około rowerowej Lublina i okolic http://mirl.info.pl/?tab=tab10&id_news=829&utm_source=RSS_829&utm_medium=RSS&utm_campaign=FEED_NEWS aktualności wydarzenia
<![CDATA[[PRASA][Spotted: Lublin] Lubelski Rower Miejski 2017 startuje w pierwszy dzień wiosnyAlarm24: Uważaj na oszustów! Podszywają się pod pracowników PGE (nagranie)Ukraiński przemytnik papierosów zatrzymany na gorącym uczynkuHandlowali nielegalnymi st]]> http://mirl.info.pl/?tab=tab10&id_news=828&utm_source=RSS_828&utm_medium=RSS&utm_campaign=FEED_NEWS

 

 
lubelski rower miejski

fot. Dominik Wąsik

Start systemu miejskiej wypożyczalni rowerów w Lublinie zaplanowano na 21 marca. Wtedy na ulice wróci 891 jednośladów i 90 wypożyczalni.

 

Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Opole czy Szczecin – te miasta cieszą się już rowerami miejski od pierwszego dnia marca. Tymczasem lubelski system rowerów miejskich jeszcze ma zimową przerwę.

 

Według umowy podpisanej przez miasto z operatorem, system ma zostać uruchomiony 1 kwietnia. Zapis w umowie pozwala miastu wydanie polecenia wcześniejszego startu systemu.

 

– Lubelski Rower Miejski ponownie pojawi się na ulicach Lublina w pierwszy dzień wiosny, tj. 21 marca, o co wystąpiliśmy już do operatora systemu – informuje Aleksander Wiącek, Asystent Prezydenta Lublina ds. polityki rowerowej.

 

Przypomnijmy, że tego dnia system był uruchamiany po zimowej przerwie w dwóch poprzednich latach, czyli w 2015 i 2016 roku.

 

Podczas bieżącego sezonu na ulice wyjadą te same rowery, które jesienią schowano do magazynu. – Rowery zostały poddane konserwacji. Nie planujemy zmian w zakresie liczby stacji i rowerów, a także cennika – dodaje Wiącek. W dalszym ciągu pierwsze 20 min. pozostaje bezpłatne.

 

Na swoje miejsce powróci stacja rowerowa przeniesiona czasowo z ul. Szczerbowskiego na ul. Głęboką (po zakończeniu budowy ul. Muzycznej), natomiast stacja zlokalizowana na Placu Litewskim będzie ponownie dostępna pod koniec kwietnia lub na początku maja.

 

Rower miejski zakończył poprzedni sezon wynikiem ponad 850 tys. wypożyczeń i około 65 tys. zarejestrowanych użytkowników.

 

Autor: Spotted: Lublin
Źródło: Spotted: Lublin
Link: http://spottedlublin.pl/lubelski-rower-miejski-2017-startuje-w-pierwszy-dzien-wiosny/

 

]]>
Tue, 07 Mar 2017 09:44:00 +0100 Mapa infrastruktury rowerowej i około rowerowej Lublina i okolic http://mirl.info.pl/?tab=tab10&id_news=828&utm_source=RSS_828&utm_medium=RSS&utm_campaign=FEED_NEWS aktualności wydarzenia
<![CDATA[Topienie Marzanny 26.03 (niedziela) Arena Lublin, godz.12.00]]> http://mirl.info.pl/?tab=tab10&id_news=827&utm_source=RSS_827&utm_medium=RSS&utm_campaign=FEED_NEWS

http://forum.rowerowylublin.org/thread-9679-post-103857.html#pid103857

Wiosna zbliża się wielkim krokami Big Grin zatem czas na ... Rowerowe Topienie Marzanny.  
Spotykamy się 26 marca (niedziela) o godz. 12.00 przy stadionie miejskim Arena Lublin.
Tradycyjnie przejedziemy ścieżką nad Zalew Zemborzycki, gdzie przeprowadzimy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami na najlepsze Marzanny.
Po konkursie jedziemy szukać wiosny. Mam nadzieję, że jakiś ochotnik/ochotnicy się znajdą na wytyczenie ciekawej trasy.
Wróciwszy z trasy zrobimy ognisko z kiełbaskami (we własnym zakresie).

Jeśli ktoś jeszcze nigdy nie uczestniczył w tej imprezie, to na zachętę trochę zdjęć z zeszłego roku:

https://get.google.com/albumarchive/1158...9D5urG6igE

https://web.facebook.com/eliza.pitura/me...story&_rdr

https://get.google.com/albumarchive/1053..._pnulInwMA

https://get.google.com/albumarchive/1161...source=pwa

]]>
Tue, 07 Mar 2017 00:00:00 +0100 Mapa infrastruktury rowerowej i około rowerowej Lublina i okolic http://mirl.info.pl/?tab=tab10&id_news=827&utm_source=RSS_827&utm_medium=RSS&utm_campaign=FEED_NEWS aktualności wydarzenia
<![CDATA[[PRASA][Spotted: Lublin] Bezpłatna wypożyczalnia roweru transportowego w Lublinie wraca po przerwie zimowej„Mistrzowie” parkowania. Luty 2017 – Przybyłem, zobaczyłem, zaparkowałemLublin: Pobili i okradli mężczyznę czekającego na przystanku.]]> http://mirl.info.pl/?tab=tab10&id_news=823&utm_source=RSS_823&utm_medium=RSS&utm_campaign=FEED_NEWS

 

 

fot. nadesłane

Od poniedziałku można znów korzystać ze społecznej wypożyczalni roweru transportowego w Lublinie. To miesiąc wcześniej niż miejski system rowerów publicznych.

 

Wypożyczalnia zamykana jest na sezon zimowy, który zaczyna się wraz z pojawieniem się opadów śniegu a kończy, gdy ustępuje śnieg i prognozy nie zapowiadają jego dalszych opadów. Związane jest to z ochroną roweru przed potencjalną korozją związana z soleniem ulic i infrastruktury rowerowej.

 

Wypożyczalnia jest wspólną inicjatywą Porozumienia Rowerowego i Towarzystwa dla Natury i Człowieka oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Ogólnodostępny dla mieszkańców rower transportowy jest świetną alternatywą do przewożenia średniej wielkości ładunków bez konieczności korzystania z auta. Jest on również przyjemną formą rodzinnego spędzania wolnego czasu.

 

Pomysł powstał kilka lat temu w gronie organizacji rowerowych, jednak dopiero w 2016 udało się zdobyć środki finansowe na zakup profesjonalnego roweru – holenderskiego cargo marki Babboe Big. Wypożyczalnia posiada na razie jeden rower, ale planowana jest jej rozbudowa. Zakup elektrycznego roweru towarowego oraz elektrycznego roweru miejskiego może zostać sfinansowany w ramach „Projektu w sąsiedztwie” ogłoszonego przez Ikea. Projekt, którego częścią jest powiększenie wypożyczalni znalazł się wśród 3 pomysłów, które zostaną poddane pod publiczne głosowanie.

 

Rower cargo, zwany też roboczo „Biblio bike” pozwala na przewożenie towarów lub dzieci w skrzyni ładunkowej z przodu roweru. Dopuszczalna masa ładunku wynosi 100 kg. Dla dzieci przeznaczone są specjalne ławeczki (4 miejsca) z pasami punktowymi.

 

Więcej informacji o rowerze i szczegółowe warunki wypożyczenia są dostępny na stronie www.cargo.lublinrowerem.pl.

 

Autor: Spotted: Lublin
Źródło: Spotted: Lublin
Link: http://spottedlublin.pl/bezplatna-wypozyczalnia-roweru-transportowego-w-lublinie-wraca-po-przerwie-zimowej/

 

]]>
Tue, 28 Feb 2017 09:58:00 +0100 Mapa infrastruktury rowerowej i około rowerowej Lublina i okolic http://mirl.info.pl/?tab=tab10&id_news=823&utm_source=RSS_823&utm_medium=RSS&utm_campaign=FEED_NEWS aktualności
<![CDATA[[PRASA][Kurier Lubelski] Ścieżki rowerowe dla wszystkich? Czy należy wprowadzić dodatkowe szkolenia dla rowerzystów?]]> http://mirl.info.pl/?tab=tab10&id_news=825&utm_source=RSS_825&utm_medium=RSS&utm_campaign=FEED_NEWS
Dwugłos w sprawie przepisów dotyczących rowerzystów. Zapytaliśmy przedstawiciela Porozumienia Rowerowego i lubelskiego radnego czy należy wprowadzić dodatkowe szkolenia dla rowerzystów.

TAK - Krzysztof Kowalik z Porozumienia Rowerowego Aktualnie w Polsce każda osoba powyżej 18. roku życia może poruszać się po drogach publicznych na rowerze, nie potrzebuje do tego specjalnych uprawnień. Natomiast osoby młodsze mogą poruszać się po drogach, jeżeli mają kartę rowerową. Uczniowie jednak nie mają obowiązku przystępować do egzaminu na kartę. W konsekwencji nie każdy posiada uprawnienia do poruszania się rowerem. Czytaj także: Halo, właśnie jadę na rowerze. Z muzyką na uszach edycja Druga sprawa, że egzaminy są bardzo teoretyczne, a praktyka polega na tym, że trzeba tylko zrobić tzw. ósemkę na

Możliwość cytowania tylko 5% treści reszta na stronie wydawcy.

Autor: Gabriela Bogaczyk
Źródło: Kurier Lubelski
Link: http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/lublin/a/sciezki-rowerowe-dla-wszystkich-czy-nalezy-wprowadzic-dodatkowe-szkolenia-dla-rowerzystow,11825689/

]]>
Sun, 26 Feb 2017 12:00:00 +0100 Mapa infrastruktury rowerowej i około rowerowej Lublina i okolic http://mirl.info.pl/?tab=tab10&id_news=825&utm_source=RSS_825&utm_medium=RSS&utm_campaign=FEED_NEWS aktualności
<![CDATA[[PRASA][Lublin112] Ulicami Lublina przejedzie Antysmogowa Masa Krytyczna]]> http://mirl.info.pl/?tab=tab10&id_news=824&utm_source=RSS_824&utm_medium=RSS&utm_campaign=FEED_NEWS

 

Ostatni piątek miesiąca już jutro, zatem tradycyjnie ulicami Lublina przejadą rowerzyści w ramach comiesięcznej Masy Krytycznej. Start przejazdu o godzinie 18 z Placu Teatralnego.

Tym razem Lutowa Masa będzie poświęcona tematyce walki ze smogiem – problemem, który dotyczy wszystkich mieszkańców naszego miasta. – Co prawda w ostatnich

Możliwość cytowania tylko 5% treści reszta na stronie wydawcy.

Autor: Lublin112
Źródło: Lublin112
Link: http://www.lublin112.pl/ulicami-lublina-przejedzie-antysmogowa-masa-krytyczna/

 

]]>
Fri, 24 Feb 2017 09:05:00 +0100 Mapa infrastruktury rowerowej i około rowerowej Lublina i okolic http://mirl.info.pl/?tab=tab10&id_news=824&utm_source=RSS_824&utm_medium=RSS&utm_campaign=FEED_NEWS aktualności
<![CDATA[[PRASA][Dziennik Wschodni] Taki ma być nowy dworzec autobusowy w Lublinie. Rewolucja komunikacyjna koło PKP]]> http://mirl.info.pl/?tab=tab10&id_news=822&utm_source=RSS_822&utm_medium=RSS&utm_campaign=FEED_NEWS

 

Miasto ogłosiło wczoraj przetarg na projekt nowego dworca autobusowego, który ma powstać przy Dworcu Głównym PKP. Ma on zastąpić ten przy alei Tysiąclecia. Znacząco zmienić ma się również sieć dróg w rejonie dworca kolejowego.

Gale

Możliwość cytowania tylko 5% treści reszta na stronie wydawcy.

Autor: Dominik Smaga
Źródło: Dziennik Wschodni
Link: http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/taki-ma-byc-nowy-dworzec-autobusowy-w-lublinie-rewolucja-komunikacyjna-kolo-pkp,n,1000194028.html

Załącznik nr 2 do Opisu przedmiotu zamówienia
4.1.3.
Należy również zaplanować zmiany geometrii jezdni, budowę ciągów pieszo-jezdnych, ścieżek rowerowych, zagospodarowanie terenu wraz z elementami małej architektury w tym m.in. miejsca do odpoczynku dla pieszych i rowerzystów, miejsca do pozostawienia rowerów (stojaki, parkingi typu B+R), ustawienie ławek, zadaszonych wiat i altan, koszy do śmieci, zdroi ulicznych, kwietników, montaż słupków wygrodzeniowych.
4.2. W projekcie branży drogowej należy uwzględnić n/w warunki:
4.2.8. Należy przewidzieć doprowadzenie istniejących ścieżek rowerowych przy ul. Gazowej i ul. Dworcowej do okolic Placu Dworcowego i planowanego dworca autobusowego wraz z ewentualną korektą lokalizacji istniejącej stacji Lubelskiego Roweru Miejskiego.
4.2.14. Chodniki oraz ścieżki rowerowe należy projektować w miarę możliwości jako odsunięte od jezdni, tj. oddzielone od jezdni pasami zieleni (trawniki).
4.2.16. Górne warstwy w konstrukcji ścieżki rowerowej (warstwę ścieralną i wiążącą) należy przewidzieć z betonu asfaltowego.
6. Projektowane ulice powinny się charakteryzować następującymi parametrami:
W ciągu ul. Młyńskiej – włączenie do skrzyżowania z ulicami: Krochmalna – Stadionowa – Gazowa należy zaprojektować:
- drogi rowerowe (z wprowadzeniem ruchu rowerowego z istniejących pasów rowerowych – na projektowane ścieżki rowerowe),
W ciągu ul. Młyńskiej – odcinek od skrzyżowania ul. Młyńskiej z ul. Dworcową (4.6 KDD – 4.7 KDD) do terenu placu 4.1 KP2 należy zaprojektować:
- drogi rowerowe (z wprowadzeniem ruchu rowerowego z istniejących pasów rowerowych – na projektowane ścieżki rowerowe),
W ciągu ul. Gazowej należy zaprojektować:
- drogi rowerowe (z wprowadzeniem ruchu rowerowego z istniejących pasów rowerowych – na projektowane ścieżki rowerowe),
W ciągu ul. Krochmalnej należy zaprojektować:
- drogi rowerowe (z wprowadzeniem ruchu rowerowego z istniejących pasów rowerowych – na projektowane ścieżki rowerowe),
W ciągu ul. Dworcowej należy zaprojektować:
- dwukierunkowe ścieżki rowerowe,
W ciągu ul. 1-go Maja, która stanowić będzie ciąg pieszo-jezdny, należy zaprojektować:
- drogi rowerowe - wydzielone w nawierzchni ciągu pieszo-jezdnego,
W ciągu ul. Pocztowej należy zaprojektować:
- dwukierunkowe pasy (ścieżki) rowerowe,
W ciągu ulic: 9.1 KDD oraz 9.2 KDD – planowanych do wybudowania w rejonie hal targowych należących do Targi Lublin S.A. należy zaprojektować:
- ścieżki rowerowe.
9. Budowę dróg rowerowych należy powiązać z układem istniejących tras rowerowych (pasów rowerowych, ścieżek rowerowych). W projekcie układu drogowego należy uwzględnić lokalizacje istniejących stacji Lubelskiego Roweru Miejskiego, oraz zaplanować wybudowanie stacji Lubelskiego Roweru Miejskiego.

]]>
Thu, 09 Feb 2017 12:00:00 +0100 Mapa infrastruktury rowerowej i około rowerowej Lublina i okolic http://mirl.info.pl/?tab=tab10&id_news=822&utm_source=RSS_822&utm_medium=RSS&utm_campaign=FEED_NEWS aktualności
<![CDATA[[PRASA][Spotted: Lublin] Nie możesz odnaleźć się w Lublinie? Mapy turystyczne Lublina w nowej odsłonie„Mistrzowie” parkowania. Lutowe zestawienieLublin: Pobili i okradli mężczyznę czekającego na przystanku. Sprawcy zatrzymaniPlac Litewski bez]]> http://mirl.info.pl/?tab=tab10&id_news=826&utm_source=RSS_826&utm_medium=RSS&utm_campaign=FEED_NEWS

 

 
mapa turystyczna lublina

fot. UM Lublin

Z okazji jubileuszu 700-lecia Lublina w przestrzeni miasta pojawiły się nowe mapy turystyczne. Mają one ułatwić turystom odnalezienie się w naszym mieście.

 

Mapy zostały rozmieszczone w 21 gablotach znajdują się w miejscach, w których najczęściej pojawiają się turyści przyjeżdżający do Lublina, np. w pobliżu dworców PKS oraz PKP, Placu Zamkowego, Ogrodu Saskiego, ale także przy charakterystycznych punktach na mapie naszego miasta.

 

– Głównym celem odświeżenia projektów map turystycznych było stworzenie aktualnych oraz nowoczesnych form informacji służących mieszkańcom i turystom naszego miasta. Będą pomocne szczególnie dla osób odwiedzających Lublin z innych miast lub z zagranicy. – powiedział Krzysztof Komorski, Zastępca Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Relacji Zewnętrznych.

 

Oprócz dużych map odświeżoną szatę zyskały podręczne mapki, które wkkrótce będą dostępne dla mieszkańców i turystów w LOITiKu oraz w 11 podmiotach uczestniczących w programie Miejsce Inspiracji. Mapki wydrukowane w ilości 40 tys. sztuk dostępne będą w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim oraz ukraińskim.

 

Projekty nowych map turystycznych powstały w wyniku rozbudowanego procesu konsultacji społecznych i eksperckich. W ramach kilkunastu spotkań zebrane zostały opinie środowisk związanych z ruchem pieszym i rowerowym, jak również wskazówki przewodników turystycznych, pracowników instytucji kultury, studentów z zagranicy oraz osób zaangażowanych w projekty związane z kształtowaniem przestrzeni miasta.

 

Gablota „mała” (120cm x 135cm) – ul. Narutowicza (przy ul. Kapucyńskiej), ul. Lubartowskiej (przy Ratuszu), Al. Racławickie (przy wejściu do Ogrodu Saskiego), ul. Królewska (przy Katedrze), ul. Krężnicka (przy Marinie), ul. Jezuicka (w siedzibie LOITiK).

 

Gablota „duża” (180cm x 240cm) – ul. Wieniawska 14 (przy budynku UM Lublin), ul. Droga Męczenników Majdanka (przy parkingu Muzeum na Majdanku), Al. Zygmuntowskie (przy Hali MOSiR), ul. Kazimierza Wielkiego 8 (przy Hali GLOBUS), ul. Filaretów 44 (budynek MOSIR/Wydział Sportu i Turystyki), ul. Jaczewskiego (przy PSK 4), Al. Warszawska (przy parkingu Muzeum Wsi Lubelskiej), Al. Tysiąclecia (przy dworcu PKS), ul. Radziszewskiego (przy Chatce Żaka), Plac Zamkowy – Plac Dworcowy, ul. Nadbystrzycka (przy Politechnice Lubelskiej), ul. Krakowskie Przedmieście (przy Galerii Centrum), ul. Chodźki 2 (przy Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej), ul. Osmolicka 9/11 (przy Ośrodku Wypoczynkowym „Słoneczny Wrotków” MOSiR).

 

Mapy są efektem ogłoszonego na jesieni 2016 roku otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu turystyki i krajoznawstwa. Koszt inwestycji wyniósł 70 tysięcy złotych.

Autor: Spotted: Lublin
Źródło: Spotted: Lublin
Link: http://spottedlublin.pl/mapy-turystyczne-lublina-w-nowej-odslonie/

 

]]>
Thu, 02 Feb 2017 12:25:00 +0100 Mapa infrastruktury rowerowej i około rowerowej Lublina i okolic http://mirl.info.pl/?tab=tab10&id_news=826&utm_source=RSS_826&utm_medium=RSS&utm_campaign=FEED_NEWS aktualności
<![CDATA[[statekkosmiczny] Rowerowe mity: jazda rowerem zajmuje więcej czasu]]> http://mirl.info.pl/?tab=tab10&id_news=821&utm_source=RSS_821&utm_medium=RSS&utm_campaign=FEED_NEWS
Co jest szybsze w mieście – rower, samochód, czy transport zbiorowy? Zdania są podzielone. Sprawdźmy zatem, co na ten temat mówią badania. Skoda Octavia to najczęściej kupowane auto w Polsce w 2015 r. Rozwija prędkość maksymalną ponad 200 km/h. Solaris Urbino 12 jest najpopularniejszym autobusem na krakowskich ulicach. Może rozpędzić się do 70 km/h. Rower miejski, najchętniej wybierany przeze mnie środek transportu, no cóż… nie ma licznika prędkości.

Czy to oznacza, że mam za dużo czasu? Myślę, że Majka nie podpisze się pod tym stwierdzeniem ;-) Przekonanie o tym, że rower jest powolnym środkiem transportu i jeżdżenie nim wymaga dużo wolnego czasu jest dość powszechne. W końcu ile można na czymś takim wyciągnąć? Góra 30 km/h w płaskim terenie. Na tym w zasadzie można by zakończyć ten wpis, wrzucając mit o powolnych rowerach do szufladki „potwierdzone”. Problem w tym, że w ruchu miejskim samochód porusza się niewiele szybciej. Zobacz: pozostałe rowerowe mity Nie takie auto szybkie, jak je malują Weryfikację mitu o wolnych dwóch kółkach zacznijmy od czterech. Serwis Korkowo.pl od kilku lat sprawdza prędkość jazdy samochodem w polskich miastach. Danych dostarczają sami kierowcy. Raporty powstają w oparciu o informacje przesyłane przez aplikacje służące do nawigacji (m.in. Yanosik). Korkowo zbiera te dane, przetwarza, robi tabelki i co

Możliwość cytowania tylko 5% treści reszta na stronie wydawcy.

Autor: Marek
Źródło: http://statekkosmiczny.pl/
Link: http://statekkosmiczny.pl/rowerowe-mity-rower-powolny/

]]>
Wed, 25 Jan 2017 00:00:00 +0100 Mapa infrastruktury rowerowej i około rowerowej Lublina i okolic http://mirl.info.pl/?tab=tab10&id_news=821&utm_source=RSS_821&utm_medium=RSS&utm_campaign=FEED_NEWS aktualności