Warning: getimagesize(http://etzt.ekolublin.pl/imgs/baner.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/swidnikm/public_html/mirl.info.pl/news/amp.php on line 54
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Europejski Dzień bez Samochodu
Mapa infrastruktury rowerowej Lublina oraz okolic

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Europejski Dzień bez SamochoduZapraszamy na Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, którego celem jest promocja alternatywnych dla samochodu środków transportu w mieście, szczególnie komunikacji miejskiej, rowerów i poruszania się pieszo. Chcemy zachęcić mieszkańców i mieszkanki Lublina do zmiany nawyków transportowych (choćby na tydzień!)

W tym roku, w grupie kilkunastu różnorodnych inicjatyw, w ramach obchodów ETZT przygotowaliśmy dla Was szereg atrakcyjnych wydarzeń i konkursy z nagrodami (w tym piękny rower miejski), oraz przestrzenie w centrum Lublina w nowej odsłonie. Zarząd Transportu Miejskiego zachęca do darmowych przejazd komunikacją miejską w dniu 22 września - na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego.

Zachęcamy do udziału w spotkaniach i wydarzeniach, a także do kontaktu z nami i do współpracy. W tym roku do obchodów ETZT po raz pierwszy dołącza Świdnik. Witamy!

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Europejski Dzień bez Samochodu jest odpowiedzią na negatywne konsekwencje wynikające z nadmiernego ruchu samochodowego w miastach.

Aby obejrzeć cały harmonogram zajrzyj do działu "co, gdzie, kiedy?";

Kampania skupia się głównie na trzech zadaniach:
zachęceniu jak największej liczby osób do używania alternatywnych form transportu takich jak komunikacja publiczna, piesza lub rowerowa
zwiększeniu świadomości oraz informowaniu o związanych z masową motoryzacją negatywnych konsekwencjach dla jakości życia
pokazaniu miasta bardziej przyjaznego mieszkańcom
Europejski Dzień bez Samochodu oraz Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest okazją dla władz wszystkich uczestniczących miast do pokazania swojej troski o sprawy jakości życia.

Dlatego też ogólnym celem kampanii jest kształtowanie proekologicznych wzorców zachowań oraz popularyzacja transportu miejskiego przyjaznego środowisku.

Ponadto, kampania przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza oraz hałasu, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście.

Daje również możliwość zaangażowania mieszkańców w działania na rzecz wspólnego dobra jakim jest miejsce, w którym żyją na co dzień.

Pełny harmonogram na: http://etzt.ekolublin.pl/?name=harmonogram