Warning: date_create(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/swidnikm/public_html/mirl.info.pl/articles/amp.php on line 97
Przewóz roweru Komunikacja Miejską
Mapa infrastruktury rowerowej Lublina oraz okolic

Przewóz roweru Komunikacja MiejskąREGULAMIN PRZEWOZU OSÓB I RZECZY ŚRODKAMI LOKALNEGO TRANSPORTU ZBIOROWEGO WYKONYWANEGO NA ZLECENIE ZARZĄDU TRANSPORTU MIEJSKIEGO W LUBLINIE.
Obowiązuje od dnia 19 września 2013r.

V. PRAWA I OBOWIĄZKI PASAŻERA

§ 6.10b

dozwolony jest przewóz roweru pod warunkiem umieszczenia go tak w pojeździe, aby nie powodował zagrożenia zdrowia innych pasażerów, uszkodzenia pojazdu i nie zagrażał bezpieczeństwu ruchu. Pasażer ponosi pełną odpowiedzialność za wszelkie szkody i zanieczyszczenia powstałe wskutek przewozu roweru,

Cytowany powyżej zapis w regulaminie ZTM uprawnia do przewożenia roweru KM na odpowiedzialność pasażera. Ponadto przewóz jest darmowy.

W godzinach szczytu lub na liniach bardzo obłożonych raczej nie jest możliwe skorzystanie z dobrodziejstwa tej usługi. Ale w godzinach wieczornych lub nocnych oraz na liniach z małą ilością pasażerów stanowi to przydatną alternatywe w razie uszkodzenia roweru, złej pogody lub powrocie do domu po wycieczce.

Z racji kultury należy zwrócić też uwagę na to aby rower nie był zbyt brudny (np. ubłocony). Nikt nie lubi jeździć brudną KM.