Warning: date_create(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/swidnikm/public_html/mirl.info.pl/articles/amp.php on line 97
Bezpieczni w mieście. Petycja organizacji niezmotoryzowanych.
Mapa infrastruktury rowerowej Lublina oraz okolic

Bezpieczni w mieście. Petycja organizacji niezmotoryzowanych.W poniedziałek złożyliśmy petycję do Prezydenta Miasta Lublin w sprawie poprawy bezpieczeństwa osób niezmotoryzowanych, w szczególności w centrum, przy okazji planowanych zmian w Strefie Płatnego Parkowania.

Postulowane przez nas zmiany dotyczą okolic przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów i skrzyżowań. Zatrzymanie oraz postój pojazdu w tych miejscach jest zabronione zgodnie z art. 49.1.2 oraz art. 49.1.1 „Prawo o Ruchu Drogowym”.

Możecie wyrazić swoje poparcie lub komentarz dla propozycji (Facebook, post) lub na dialog@lublin.eu


Naszą propozycje poprawy bezpieczeństwa osób niezmotoryzowanych poparło jeszcze 5 organizacji / grup nieformalnych (na ostatnim zdjęciu) oraz wiemy, że propozycja ma poparcie zarówno policji jak i straży miejskiej.

Miejsca nielegalnego parkowania i tak by były obsłupkowane, ale uważamy że same słupki nie spełniają swojej funkcji, a ustawienie stojaków (jako elementy bezpieczeństwa ruchu) w odpowiedniej rozstawie (tak aby pieszy mógł swobodnie przejść nawet z wózkiem) umożliwiają zarówno zobaczenie pieszego czy rowerzysty przez kierowcę oraz na odwrót jak i niwelują nielegalne parkowanie w tych miejscach.

Takie rozwiązania stosowane są zagranicą:

jak również z powodzeniem w Polsce: Kraków, Warszawa, Wrocław.


Organizacje:

Prasa:

Przypisy:

49.1.2 Zabrania się zatrzymania pojazdu: na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; ….

49.1.1 Zabrania się zatrzymania pojazdu: …, na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania